Historie TGB

TGB Motor je přední výrobce motorových vozidel, spalovacích motorů a variátorů. Skupina TGB vyrábí užitkové čtyřkolky a skútry vysoké kvality, které prostřednictvím svých oficiálních dovozců distribuuje téměř po celém světě. Čtyřkolky a skútry TGB si získaly velmi dobrou pověst díky promyšlené konstrukci a vyhlášené spolehlivosti při zachování příznivé pořizovací ceny. Čtyřkolky TGB mnohokrát vyhrály titul Čtyřkolka roku v několika zemích, TGB je nejprodávanější značkou čtyřkolek například ve Francii. Firma TGB spolupracuje s mnoha předními světovými výrobci jednostopých vozidel a čtyřkolek, pro které vyrábí variátory a další díly.
 

Historie firmy TGB

1965
V roce 1965 zakládá pan C. F. Chang firmu Taiwan Vespa Company Ltd., na výrobu licenčních skútrů Vespa pro taiwanský trh. Nová firma zároveň vyrábí díly a součásti pro největšího italského výrobce skútrů Piaggio.

1978
Pan C. F. Chang zakládá firmu Taiwan Golden Bee Co. Ltd (TGB), která se stává nástupcem firmy Taiwan Vespa Company Ltd. Nová firma přebírá výrobní program Piaggio pro taiwanský trh i výrobu dílů a součástí pro mateřskou italskou firmu. Firma TGB zároveň začíná s vývojem a výrobou skútrů vlastní konstrukce. Skútry TGB byly již od počátku zaměřeny výhradně pro export, zejména pro Evropský trh, ale brzy se začaly úspěšně prodávat po celém světě.

1980 - 1989
Firma TGB pokračuje a dále rozšiřuje výrobu skútrů vlastní konstrukce a také výrobu náhradních dílů pro italský koncern Piaggio, pro který exkluzivně vyrábí elektrické startéry, rámy, pérování, plastové díly a mnoho dalších součástí. V roce 1980 se firma TGB rozhodla ještě více rozšířit své aktivity, a protože v té době prakticky všechny variátory montované do skútrů vyráběných na Taiwanu - jednom z největších producentů skútrů na světě - byly dovážené z Japonska, začala firma TGB s výrobou a posléze i vývojem variátorových převodovek nejrůznějších typů. Dnes je firma TGB jedním z největších výrobců variátorů na světě.

1990
TGB vyrábí variátory pro většinu Taiwanské produkce a postupně se stává i dodavatelem automatických převodovek pro mnoho předních světových výrobců skútrů, čtyřkolek a sněžných skútrů. Variátory TGB dnes spolehlivě pracují ve skútrech, čtyřkolkách a motocyklech předních světových výrobců jako Polaris, Aprilia, Piaggio, BMW, Vespa, Rotax, Peugeot, Motori Minarelli, Motori Morini, SYM a dalších. Ve vlastní motorárně vyrábí TGB dvoudobé motory 50 ccm a čtyřdobé motory objemů 125 až 550 ccm. Ve vlastním vývojovém a výzkumném středisku pracuje již více než 50 vývojových pracovníků.

1995
Certifikáty ISO 9001 a QS 9000 otevírají firmě TGB dveře pro další rozšíření prodejních kanálů. Díky nízké ceně, kvalitnímu zpracování, elegantnímu designu a vyhlášené spolehlivosti skútrů a čtyřkolek TGB se značka dobře etablovala na evropském trhu. Vysoká spolehlivost a cenová dostupnost produktů TGB vydláždily cestu pro úspěch firmy, která pokračuje dodnes.

2003
Již 25 let firma TGB vyvíjí a vyrábí automatické převodovky a další komponenty pro největší světové i taiwanské výrobce skútrů a čtyřkolek.

2004
V roce 2004 dochází ke strategickému rozhodnutí: firma se rozhoduje vyvinout čtyřkolku vlastní konstrukce s cílem dobýt nikoli taiwanský, ale opět rovnou evropské a světové trhy. Na trh přichází čtyřkolka TGB Blade. Model BLADE 400 se na evropském trhu velmi rychle stal velmi populárním, protože firmě TGB se podařilo skloubit vysokou kvalitu, promyšlený design a rozumnou cenu.

2006
Skútr TGB RS303 50 se stává prvním skútrem na světě, na kterém se kaskadérovi a australskému šampionu ve freestylemotokrosu Mattu Shubringovi podařilo úspěšně dotočit první skútrový backflip.

2007
Potvrzení, že se firma TGB vydala správnou cestou, přichází v roce 2007, když BLADE 400 získává ocenění "Čtyřkolka roku", které mu udělil francouzský časopis Quad Magazine.

Oficiálním akreditovaným dovozcem čtyřkolek a skútrů TGB pro Českou a Slovenskou republiku se stává česká společnost ASP Group s.r.o.

2009
Na trh přicházejí nové atraktivní modely čtyřkolek s většími motory TGB BLADE 550, který se stává vůbec nejprodávanější čtyřkolkou ve Francii a v Německu.

2010
Čtyřkolka TGB Blade 550 iRS získává ocenění „Čtyřkolka roku " a zároveň i titul „Užitková čtyřkolka roku 2010" v České republice.

2011
TGB Blade 550 se stává nejprodávanější čtyřkolkou v ČR.

2013
Čtyřkolky TGB dostávají elektronicky řízené vstřikování. Díky moderní technologii jsou tak čtyřkolky TGB uživatelsky ještě přívětivější, ještě snadněji ovladatelné, s nižší spotřebou paliva a vyššími výkony motorů.

Čtyřkolka TGB Blade 550 vítězí v Německu v anketě „Quad of the Year 2013“ jako vůbec nejlepší čtyřkolka objemové třídy 300 - 550 ccm.

Oficiálním akreditovaným dovozcem čtyřkolek a skútrů TGB pro Polsko a Rumunsko se stává společnost ASP Group PL Sp. z o.o. a ASP Group EAST S.R.L.

2014
Firma TGB vyvíjí vlastní moderní elektronický posilovač řízení a montuje jej do široké řady svých modelů. Posilovač řízení EPS (Electronic Power Steering) podstatně přispěl k lepší ovladatelnosti, bezpečnější jízdě a snadnějšímu ovládání čtyřkolek TGB. Zároveň firma TGB znovu prokázala, že kvalita a vyspělé technologie nemusejí stát hromadu peněz. Modely vybavené posilovačem řízení dále posílily pozici značky TGB na trhu a přilákaly nové zákazníky po celé Evropě.

2015
Představen model TGB 1000, vlajková loď značky TGB a čtyřkolka s největším motorem taiwanské provenience. Špičkový TGB 1000 opět posunul měřítka výkonnosti a ovladatelnosti čtyřkolek TGB.

Oficiálním akreditovaným dovozcem čtyřkolek a skútrů TGB pro Slovinsko a Chorvatsko se stává Spolčnost ASP Group d.o.o.

_________________________

Dnes vyrábí firma TGB skútry, čtyřkolky, spalovací motory a variátory, které vyváží do celého světa. Stěžejními trhy jsou USA a východní Evropa a především Francie a Německo.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace