Historie TGB

TGB Motor je známý světový výrobce motorových vozidel, skútrů, čtyřkolek, spalovacích motorů a variátorů. Produkty značky TGB si získaly vynikající pověst díky robustní konstrukci, vyhlášené spolehlivosti a příznivým pořizovacím cenám. Čtyřkolky TGB jsou častým vítězem titulu Čtyřkolka roku v mnoha zemích, TGB je nejprodávanější čtyřkolkovou značkou například ve Francii. Firma TGB také úzce spolupracuje s mnoha předními světovými výrobci jednostopých vozidel a čtyřkolek, pro které vyrábí variátory a další díly a skupiny.

Historie firmy TGB

1965
V roce 1965 zakládá C. F. Chang firmu Taiwan Vespa Company Ltd. na výrobu licenčních skútrů Vespa pro taiwanský trh. Nová firma zároveň vyrábí díly a součásti pro největšího italského výrobce skútrů Piaggio.

1978
Je založena firma TGB (Taiwan Golden Bee Co. Ltd.), která se stává pokračovatelem firmy Taiwan Vespa Company. Nová firma přebírá dosavadní výrobní program Piaggio včetně výroby dílů a součástí pro italskou mateřskou firmu. Firma TGB zároveň začíná s vývojem a výrobou skútrů vlastní konstrukce. Skútry TGB jsou od počátku vyvíjené výhradně pro export, zejména pro Evropu, ale brzy se začínají úspěšně prosazovat po celém světě.

1980
TGB pokračuje a dále rozšiřuje výrobu skútrů vlastní konstrukce a také výrobu náhradních dílů pro italský koncern Piaggio, pro který exkluzivně vyrábí elektrické startéry, rámy, pérování, plastové díly a mnoho dalších součástí. V roce 1980 se firma TGB rozhodla ještě více rozšířit své aktivity. Protože v té době se všechny variátory montované do na Taiwanu vyráběných  skútrů, jednom z největších producentů skútrů na světě, dovážely z Japonska, začala firma TGB s výrobou a posléze i vývojem variátorových převodovek nejrůznějších typů. Dnes je firma TGB jedním z největších výrobců variátorů na světě.

1990
TGB vyrábí variátory pro většinu taiwanských výrobců a postupně se stává i dodavatelem automatických převodovek pro mnoho předních světových výrobců skútrů, čtyřkolek a sněžných skútrů. Variátory TGB spolehlivě fungují ve skútrech, čtyřkolkách a motocyklech předních světových výrobců jako Polaris, Aprilia, Piaggio, BMW, Vespa, Rotax, Peugeot, Motori Minarelli, Motori Morini, SYM a dalších. Ve vlastní motorárně vyrábí TGB své vlastní dvoudobé a čtyřdobé motory objemů 50 až 550 cm3. Ve vývojovém a výzkumném středisku TGB pracuje již více než 50 vývojových pracovníků.

1995
Certifikace ISO 9001 a QS 9000 otevírá firmě TGB dveře k dalšímu rozšíření prodejních kanálů. Díky příznivé ceně, kvalitě zpracování, modernímu designu a vyhlášené spolehlivosti skútrů a čtyřkolek TGB se značka velmi dobře etabluje na evropském trhu. Vysoká spolehlivost a cenová dostupnost produktů TGB vydláždily cestu k úspěchu značky, který pokračuje dodnes.

2003
Již 25 let firma TGB vyvíjí a vyrábí automatické převodovky a další komponenty pro největší světové i taiwanské výrobce skútrů a čtyřkolek.

2004
V roce 2004 dochází ke strategickému rozhodnutí: firma začíná vyvíjet terénní čtyřkolku vlastní konstrukce s cílem na evropské a světové trhy. Na trh přichází legendární model TGB Blade 400, který se na evropském trhu velmi rychle stal jednou z nejoblíbenějších čtyřkolek, protože se firmě TGB podařilo skloubit vysokou kvalitu, promyšlený design a rozumnou cenu.

2006
Na skútru TGB RS303 50 kaskadér a australský freestyle motokrosový šampion Matt Shubring úspěšně skočil první skútrový backflip na světě (salto vzad).

2007
V roce 2007 získává TGB BLADE 400 francouzský titul "Čtyřkolka roku", které mu udělil francouzský ATV časopis Quad Magazine.
Oficiálním dovozcem čtyřkolek a skútrů TGB pro Českou a Slovenskou republiku se stává společnost ASP Group s.r.o.

2009
Na trh přicházejí nové atraktivní modely čtyřkolek s moderními motory. TGB BLADE 550 se stává vůbec nejprodávanější čtyřkolkou ve Francii a v Německu.

2010
Čtyřkolka TGB Blade 550 iRS získává ocenění „Čtyřkolka roku " a zároveň i titul „Užitková čtyřkolka roku" v České republice.

2011
TGB Blade 550 se stává nejprodávanější čtyřkolkou v ČR.

2013
Čtyřkolky TGB dostávají elektronické vstřikování paliva. Díky moderním technologiím jsou tak čtyřkolky TGB uživatelsky ještě přívětivější, ještě snadněji ovladatelné, mají nižší spotřebu paliva a vyšší výkony motorů.
TGB Blade 550 vítězí v Německu v anketě „Quad of the Year 2013“ jako vůbec nejlepší čtyřkolka třídy 300-550 ccm v Německu.
Společnost ASP Group se stává oficiálním dovozcem čtyřkolek a skútrů TGB pro Polsko (ASP Group PL Sp. z o.o.) a Rumunsko (ASP Group EAST S.R.L.)

2014
Firma TGB vyvíjí vlastní výkonný elektronický posilovač řízení, který montuje jej do široké řady svých modelů. Posilovač řízení EPS (Electronic Power Steering) podstatně přispěl k lepší ovladatelnosti, bezpečnější jízdě a snadnějšímu ovládání čtyřkolek TGB. Zároveň firma TGB znovu prokázala, že vysoká kvalita a vyspělé technologie nemusejí stát hromadu peněz. Modely vybavené posilovačem řízení dále posílily pozici značky TGB na trhu a přilákaly nové zákazníky v celé Evropě.

2015
Přichází TGB 1000, vlajková loď značky TGB, čtyřkolka s vůbec největším motorem taiwanské provenience. Špičkový TGB 1000 opět posunul měřítka výkonnosti a ovladatelnosti čtyřkolek TGB.
Společnost ASP Group se stává oficiálním dovozcem čtyřkolek a skútrů TGB pro Slovinsko a Chorvatsko (ASP Group d.o.o.)

_________________________

Dnes vyrábí firma TGB čtyřkolky, spalovací motory a variátory, které vyváží do celého světa. Stěžejními trhy jsou USA a východní Evropa a především Francie a Německo.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace